Diş Beyazlatma

0
2

Diş Beyazlatma
Güvenli, Ağrısız ve Kalıcı Beyazlık

Merhaba,
Bu yazıya büyük ihtimalle Google ‘daki reklamlardan ulaştınız.
Sizlere kliniğimizde diş beyazlatmayı nasıl uyguladığımızı anlatacağım.

Uyguladığımız diş beyazlatma tekniği, en güncel ve en etkili tekniktir.
Bu işlem sonrasında dişleriniz maksimum beyazlığına kavuşmuş olur.
İşlemden sonra hassasiyet yok denecek kadar azdır.
Dişlerinize aşındırma, kesme gibi işlemler uygulanmaz.
Ev tipi beyazlatma sayesinde kazanılmış beyazlık ileride kaybedilmez.

Şimdi teknik hakkında detaylı bilgilere geçelim.

1 > Öncelikle varsa diş taşları ve lekelerin temizliğini yapıyoruz çünkü diş beyazlatma ağız hijyeni iyi olmayan kişilerde yapılamaz.

Diş eti rahatsızlığı yoksa hemen beyazlatmaya geçilebilir.

Eğer diş eti ile ilgili bir rahatsızlık varsa öncelikle bunu tedavi etmek gerekiyor. Tek seansta bitirilebilecek bir tedavi ise bunun için ücret talep etmiyoruz. İşlem yaklaşık 30 dk sürüyor ve genellikle anesteziye gerek kalmayacak kadar acısız oluyor.

Diş eti tedavisinden sonra 1 hafta beklemek gerekiyor.
1 hafta sonrası için tekrar randevu oluşturuyoruz.

2 > 2. Randevuda diş beyazlatma işlemi başlıyor.
Her biri 20 dk süren 2 seans ofis tipi diş beyazlatma yapıyoruz.
Ofis tipi beyazlatma dişler üzerine beyazlatma jelini sürüp 20 dk beklemek şeklinde basit bir işlemdir.

40 dakika yani 2 seans beyazlatma yaptıktan sonra sonra ev tipi beyazlatmadan kullanacağımız plaklar için ölçü alıyoruz.
Ölçü işlemi yaklaşık 5 dk sürüyor.

* Ofis Tipi Beyazlatma Hakkında Her Şey

ve 3 gün sonrası için bir randevu daha oluşturuyoruz çünkü beyazlama aktivitesi dişler üzerinde jel olmasa bile 48 saat kadar devam etmektedir.

3 > Son randevumuzda tekrar 2 seans ofis tipi beyazlatma uyguluyoruz.
Bu son 40 dk beyazlatma sonrasında dişler maksimum beyazlığına ulaşmış oluyor. Daha fazla uygulama yapmak beyazlığı artırmıyor. Ofis tipi beyazlatma burada noktalanıyor.

2. Seansta aldığımız ölçülerden kişiye özel üretilen beyazlatma plaklarını ve ev tipi beyazlatma için gerekli olan ev tipi beyazlatma jellerini teslim ediyoruz ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatıyoruz.

* Ev Tipi Beyazlatma Hakkında Her Şey

Böylece beyazlatma işlemi bitmiş oluyor.

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Sızlama, Hassasiyet : Kullandığım WhitnessHp markalı beyazlatma jeli sayesinde işlem sırasında ve sonrasında çoğu hastamda neredeyse hiç sızlama olmuyor.

Lazer Uygulaması : Benim uyguladığım beyazlatma tekniğinde lazer diye bilinen (aslında laser değildir ) mavi aktivatör ışık kulanılmıyor. Son çalışmalar bu mavi ışığın işlem süresini kısalttığını ancak hassasiyete neden olduğunu ve beyazlıktaki geri dönüşün hızlı olduğunu söylüyor.

Beyazlığın Kaybedilmesi : Ev tipi beyazlatma 6 ayda bir 3 gün süreyle günde 4 saat kullanıldığı müddetçe diş beyazlığı korunur. Tabi ki bunun için aşırı kahve, çay, sigara, alkol gibi alışkanlıklar olmamalı. Aşırıya kaçmadan tüketilebilir.

Ev Tipi Beyazlatma Jelleri : Sizlere teslim ettiğimiz jeller 1,5 yıl kadar kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Bittiği zaman internetten ya da bizlerden temin edebilirsiniz.

İşlemin Diğer Kliniklerden Ne Farkı Var ?

1 – Kullandığımız beyazlatma jeli en popüler ve kaliteli markalardan biri olan WhitnessHp ‘dir. Bu markada etkin beyazlatmaya karşın hassasiyet minimum derecededir.

2 – Lazer diye bilinen mavi ışığı kullanmıyoruz çünkü mavi ışık beyazlatıcı jelin aktivitesini hızlandırarak 20 dk ‘lık işlemi 13-15 dk ‘ya indirmekte ve hızlı beyazlama sağlamaktadır. Bu durum fazla hassasiyet ve ileri dönemde kazanılan beyazlığın daha çabuk yitirilmesine yol açmaktadır.

3 – Çoğu diş kliniğinde 2 seans beyazlatma yapılıyor. Bu yukarıda anlattığım 20 dk ‘dan toplam 40 dk beyazlatmadır. Aslında tek seanstır ve pek beyazlama etkisi görülmez. Hastalarımızın çoğu etkiyi 2. randevudan sonra gördüklerini belirtmektedir ki zaten bilimsel çalışmalar da bunu göstermektedir.

4 – Genellikle kliniklerde diş taşı temizliği ve ev tipi beyazlatma için ayrı ayrı fiyatlar verilmekte ve işlem ücreti artmaktadır. Diş beyazlatma bir konsept olduğu için temizlik ve ev tipi beyazlatmayı ayırmadan, ideal bir işlem uyguluyoruz.

5 – Eğer ciddi bir diş eti rahatsızlığı yoksa 2 randevuda yani 4 gün içerisinde bütün işlemi bitirmiş oluyoruz.

6 – Ev tipi beyazlatma plakları ve koruyucu kaplar yanında 2 tüp ev tipi beyazlatma jeli veriyoruz ve tavsiye ettiğimiz gibi kullanırsanız yaklaşık 2 yıl jel almanıza gerek kalmıyor.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Yasalar gereği internet ortamında tedavi fiyatları veremiyoruz ama uygun fiyatlı olduğundan emin olabilirsiniz 🙂

Fiyat bilgisi için,

05538885444 ‘ten arayabilir,
Whatsapp ‘tan yazabilir,
dt.ekiciserdar@gmail.com ‘a mail atabilir,
instagram.com/dt.serdare ‘den DM ile ulaşabilirsiniz.

Tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.
En kısa zamanda cevaplayacağımdan emin olunuz.

Görüşmek üzere.

İlgili Yazılar;

> Diş Beyazlatma Hakkında Her Şey

> Diş Beyazlatma Teknikleri

> Diş Beyazlatma Yaptıranların Yorumları

Merhaba, 2013 Yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 'nden mezun oldum. 5 yıl farklı kliniklerde çalıştıktan sonra 2018 yazında Osmaniye Diş Kliniği 'ni açtım. Bu sitede, ağız ve diş sağlığıyla ilgili farklı konularda yazıları, sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Siz de merak ettiklerinizi bana sorabilir, bilgi alabilirsiniz. Bana ulaşmak için yazıların altındaki yorumları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

e-mail bildirim sistemi, sayesinde yorumunuz cevaplandığında mail adresinize bir bildirim gelir. Bu sebeple, mail adresinizi doğru yazmanızı rica ederim. Mail adresiniz görünmeyecektir ve mail adresinize asla reklam, spam virüs v.b. gelmeyecektir.

***

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız