Diş Beyazlatma Kampanyası

2
175

Diş Beyazlatma Kampanyası

Diş beyazlatma, diş estetiğinin ilk basamağıdır. Dişlerin aşırı bozuk olmamak kaydıyla, şekillerinden ziyade temizliği estetik olarak daha tercih edilen bir durumdur.
diş beyazlatma kampanya
Yukarıdaki fotoğraf diş beyazlatma işlemi yapılan hastadan, beyazlatma öncesi ve sonrası aynı ışık koşullarında çekilmiştir.
Özellikle yaz döneminde diş beyazlatmaya olan rağbet artmaktadır.
Biz de Osmaniye Diş Kliniği olarak hastalarımızın bu talebine bir kampanya ile karşılık vermek istedik. Diş beyazlatma fiyatlarını uygun tutarak hem hasta çevremizi genişletmek hem de kliniğimizin tanınmasını amaçlıyoruz.
Genellikle diş poliklinikleri kampanyalarında uygun fiyatlı beyazlatma hizmeti sunmaktalar ancak diş taşı temizliği için de ek ücret talep edilmekte ve diş beyazlatma işlemi en fazla 2 seans yapılmaktadır.
Osmaniye Diş Kliniği ‘nde beyazlatma hastalarımızdan diş taşı temizliği için ücret almıyoruz.
Dişlerin beyazlama dereceleri kişiden kişiye değiştiği için işlemi seans sayısıyla sınırlamıyor ve hedeflenen beyazlığa ulaşana kadar devam ediyoruz.
Ofis tipi beyazlatmada önemli olan, dişlere ve çevre dokulara zarar vermeden maksimum beyazlığa ulaşmaktır. Bunun için teknik ve malzeme önemlidir.
Ofis tipi diş beyazlatma işlemi şu şekilde yapılır;
Öncelikle diş taşları varsa tamamen temizlenir ve kişinin ağız hijyeninin üst seviyede olması hedeflenir.
Diş eti sağlığı iyiyse ancak beyazlatma işlemi başlayabilir. Diş eti kanamalı, ödemli, fırçalaması iyi olmayan kişilere diş beyazlatma yapılamaz.
Diş beyazlatma işlemi, dişlerin üzerine sürülen bir jel yardımıyla dişin mine tabakasına zarar vermeden dentin dokusunun ağartılmasıdır.
Bu amaçla öncelikle diş etini koruyucu bir bariyer uygulanır, sonra diş beyazlatma jeli dişler üzerine sürülür ve 15-20 dakika beklenir. Jel su ile yıkanır, dişler temizlenir.
dis-beyazlatma
Yukarıdaki fotoğrafta görülen yeşil tabaka diş eti bariyeri ve kırmızı jel de beyazlatma jelidir.
Böylece bir seans tamamlanmış olur.
Genellikle bir oturuşta iki seans yani 30-40 dk beyazlatma yapılabilir.
Diş beyazlatma işlemi sırasında bir miktar hassasiyet ve sızlama olabilmektedir. Bu kişiden kişiye ve biraz da kullanılan jelin markasıyla ilişkilidir.
İlk seanstan sonraki 2. ziyaret 2-4 gün sonra olur çünkü beyazlatma işlemi, jel temizlendikten sonra 48 saat daha devam etmektedir.
Ofis tipi beyazlatma sonrasında dişlerin tekrar sararmaması için kişinin alışkanlıkları önemlidir. Aşırı sigara, alkol, çay, kahve gibi alışkanlıkları olanlarda dişlerin eski rengine dönmesi daha çabuk olmaktadır.
Kişinin aşırı alışkanlıkları yoksa diş beyazlatma etkisi 2 yıl kadar devam edebilmektedir.
Ofis tipi beyazlatmanın daha kalıcı olması için ev tipi diş beyazlatma ile desteklenmesi gereklidir. Eğer kişi isterse, ev tipi beyazlatma ile devam edilebilir.
Ev tipi beyazlatmada, kişinin dişlerinin ölçüsüne göre yumuşak plaklar yapılır ve beyazlatma jeli bu plağın iç yüzeyindeki yerlere sürülerek dişlere takmak suretiyle kullanılır.
Ev tipi beyazlatmanın ne kadar süreceğine hekim karar verir.
Ev tipi beyazlatmada, kişiye özel üretilmiş yumuşak şeffaf plaklar kullanılır.

Diş beyazlatma Kampanyamızdan faydalanmak için hemen arayın !

Tel : 05538885444

Osmaniye Diş Kliniği, Diş Hekimi Serdar Ekici
Bakırköy – İstanbul

 

Merhaba, 2013 Yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 'nden mezun oldum. 5 yıl farklı kliniklerde çalıştıktan sonra 2018 yazında Osmaniye Diş Kliniği 'ni açtım. Bu sitede, ağız ve diş sağlığıyla ilgili farklı konularda yazıları, sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Siz de merak ettiklerinizi bana sorabilir, bilgi alabilirsiniz. Bana ulaşmak için yazıların altındaki yorumları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

e-mail bildirim sistemi, sayesinde yorumunuz cevaplandığında mail adresinize bir bildirim gelir. Bu sebeple, mail adresinizi doğru yazmanızı rica ederim. Mail adresiniz görünmeyecektir ve mail adresinize asla reklam, spam virüs v.b. gelmeyecektir.

***

2 YORUMLAR

    • ofis tipi diş beyazlatmalarda aynı gün içinde 2 seanstan fazlası genellikle hassasiyete aşırı derecede sebep olduğu için zaten yapılamıyor. Yani ben yapsam bile dişleriniz çok sızlamaya başlar, o yüzden yapmam.
      Rutin olarak kliniği ikinci ziyaretiniz en az 3 gün sonra olmalı, 1 haftada da sorun olmaz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız